20 października 2024 r., pod hasłem „Idźcie i zapraszajcie wszystkich na ucztę”, obchodziliśmy Światowy Dzień Misyjny, nazywany również Niedzielą Misyjną. Jest to święto patronalne Papieskich Dzieł Misyjnych.

Niedziela Misyjna, obchodzona w Kościele katolickim nieprzerwanie od 1926 roku, jest szczególnym czasem modlitwy za misjonarzy i wspierania terytoriów misyjnych na całym świecie. Ofiary materialne składane na tacę w Niedzielę Misyjną są przeznaczane – wolą ojca świętego – na zasilenie Funduszu Solidarności misyjnej Kościoła powszechnego w całym świecie, jakim opiekuje się Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary.

W naszej parafii na Mszę świętą o godz.11:00, dzieci przyszły ubrane w stroje z różnych krajów misyjnych a  s. Elżbieta Puchalska opowiadała  dzieciom o pracy misyjnej w Boliwii i o pracy misjonarzy na pięciu kontynentach świata.

Misje to niezwykle ważne dzieło, które pozwala dotrzeć z Ewangelią do ludzi na całym świecie. Misjonarze pracują w trudnych warunkach, często narażając swoje życie, aby głosić Dobrą Nowinę. Wspierając misje, wspieramy ich pracę i pomagamy im dotrzeć do ludzi, którzy potrzebują usłyszeć o Bogu.