
17 kwietnia, w naszej parafii odbyła się uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej, która rozpoczęła Triduum Paschalne. Pierwszy dzień Triduum Paschalnego, to dzień w którym uobecnia się Ostatnią Wieczerzę, ustanowienie przez Jezusa Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. O godzinie 18:00, pod przewodnictwem proboszcza ks. Kanonika Andrzeja Kowalskiego, zgromadziła się licznie wspólnota parafialna, aby wspólnie celebrować tę wyjątkową liturgię.
Na początku Mszy świętej przedstawiciele wspólnot parafialnych złożyli serdeczne życzenia kapłanom posługującym w naszej parafii:
ks. Bartoszowi Serwińskiemu
ks. Michałowi Paluchowi
ks. Piotrowi Wrzesińskiemu
oraz emerytowi ks. prałatowi Kazimierzowi Piastowskiemu
Podczas Eucharystii miał miejsce obrzęd obmycia nóg, w którym uczestniczyli ojcowie naszych ministrantów. Na zakończenie liturgii uroczyście przeniesiono Najświętszy Sakrament do Kaplicy Adoracji – gdzie przez całą noc trwała modlitwa w duchowej bliskości z Jezusem w godzinie Jego trwogi.